Jak stworzyć darmową stronę internetową

Każdy wie, że dobrze mieć stronę internetową by rozwijać swój biznes. Na początku jednak liczymy się z każdym groszem i nie stać nas na profesjonalną stronę internetową za kilka tysięcy złotych. Jak można samemu stworzyć przyzwoitą witrynę bez żądnych kosztów?

Do czego nam strona?


Pytanie banalne, ale może część z Was nie wie, że poza tym, iż jest sobie w internecie przynosi ona realne oszczędności dla firmy. Jak?
Otóż dzięki informacjom zawartym na stronie Twój potencjalny klient nie musi dzwonić do Ciebie i zajmować twojego cennego czasu pytając o jakieś banały. Nie denerwowało Cię jak ludzie siedzieli na słuchawce a Ty zamiast pracować i zyskiwać pieniądze marnowałeś w ten sposób swój czas?

Strona internetowa za darmo – jak się do tego zabrać?


Początki firmy są ciężkie i dobrym substytutem profesjonalnej skrojonej na miarę strony internetowej jest jej darmowa wersja.

Strona internetowa
Otóż w internecie jest mnóstwo systemów, które są darmowe – WordPress, Joomla!, Drupal to tylko najpopularniejsze i na nich się skupimy. Co trzeba zrobić? Wystarczy, że wejdziemy na jedną z oficjalnych stron lub ich polskie odpowiedniki i ściągniemy paczkę z systemem. Rozpakujemy, a później musimy przesłać na swój serwer ftp.

Hosting
Darmowy hosting łączy się z pewnymi małymi niedogodnościami, otóż zapewne będziemy mieć reklamy. Możemy tu wymienić cba.pl oraz yoyo.pl. Musimy się na jednej z tych stron zarejestrować i już niemalże gotowe!

Instalacja
Instalacje tych systemów są banalnie proste i dla osoby, która chociaż trochę się orientuje nie będą problemem po przeczytaniu instrukcji instalacji owych systemów.

Podsumowanie


Podsumowując to jesteśmy w stanie sami bez żadnych opłat posiadać własną witrynę internetową. jednak jest to dobre rozwiązanie na początku działalności. Posiada ona swoje wady, jednak później strony internetowe warto zlecać profesjonalistom by skrolili je na miarę potrzeb. A po stworzeniu przejrzystej, funkcjonalnej witryny dobrze jest ją wypromować poprzez np. pozycjonowanie, bądź linki sponsorowane.

Dodaj komentarz